Грін-карта США

Грін-карта США (Green Card або Зелена карта) — це посвідчення особи United States Permanent Resident Card, що підтверджує наявність в іноземного громадянина посвідки на проживання в Америці. Документ являє собою пластикову карту з персональною інформацією, відбитками пальців, цифровою фотографією та інші відомості про іммігранта. Отримати грін-карту можливо через возз’єднання з сім’єю, участь в диверсіфікаційній лотереї, укладання робочого контракту з американською компанією, шлюб з громадянином США, надання політичного притулку, навчання у ВУЗі, а також за інвестиції. Сьогодні розіграш Green Card є найпопулярнішим способом імміграції в Америку разом з сім’єю.
Офіційний розіграш Diversity Immigrant Visa Program проводиться з 1994 року. Щорічно урядом Сполучених Штатів видається приблизно 50 000 дозволів на постійне проживання в Америці. Участь в лотереї Green Card абсолютно безкоштовне. Подача заяви на участь в розіграші здійснюється на офіційному сайті Державного Департаменту США. Для отримання грін-карти необхідно пройти наступні етапи.
Для участі в лотереї необхідно протягом встановленого законом терміну заповнити анкету на офіційному сайті Служби громадянства та імміграції США — USCIS. Кожен учасник має право подати тільки одну заявку на себе особисто або для всієї родини. Які перебувають у шлюбі заявникам надається можливість вписувати чоловіка / дружину в свою анкету, що подвоює шанси кожного з них. Дані в заяві необхідно вводити англійською мовою і в обов’язковому порядку прикріпити фото. Знімок надається в форматі JPG, з роздільною здатністю 600х600 пікселів, зроблений не більше, ніж за півроку до відправки заявки. Фотографія на грін-карту автоматично перевіряється системою при подачі анкети.

З декількох мільйонів претендентів онлайн-система випадковим чином вибирає 50 тисяч заявок. У разі виграшу одного з членів сім’ї отримати посвідку на проживання в Америці можуть всі вписані в анкету заявника родичі.
Після перевірки правильності і точності заповнення заяву вирушає в загальну базу. Учаснику видається спеціальний код підтвердження — Confirmation Number, що складається з 16 символів і необхідний для подальшої перевірки анкети.

Після закінчення терміну реєстрації всі подані заяви аналізуються, відсіваються повторювані і некоректні анкети. Переможців обирають у випадковому порядку за допомогою спеціальної програми. На офіційному сайті консульського центру Держдепартаменту США — Kentucky Consular Center — публікується список переможців, яким видається ідентифікаційна грін-карта.
По завершенні розіграшу рекомендується перевірити статус заявки. Список переможців знаходиться у відкритому доступі на протязі року. Для входу на офіційний сайт Держдепартаменту слід ввести виданий при реєстрації код — Confirmation Number. У разі перемоги Вам присвоюється спеціальний кейс-номер, призначаються дата і час співбесіди. Успішне проходження інтерв’ю в посольстві Сполучених Штатів Америки супроводжується видачею грін-карти.
Медогляд проводиться виключно в клініках, акредитованих посольством Сполучених Штатів. Так як отримати грін-карту США дозволяється учаснику, який пройшов повну вакцинацію, крім медичної форми I-693 необхідно надати довідки про щеплення. Результати перевірок видаються в закритому конверті і роздруковуються тільки під час співбесіди в посольстві. Медичне обстеження вважається дійсним протягом 3-х місяців.
Перед проходженням інтерв’ю в окремому порядку призначається дата і час для здачі відбитків пальців і фотографування. Співбесіда проводиться у форматі діалогу, уповноважений представник посольства задає запитання англійською мовою про сім’ю, роботу, перспективи і причини отримання грін-карти. В середньому інтерв’ю триває близько години.

В першу чергу під час співбесіди перевіряється відповідність поданих документів із заповненими в заявці відповідями. Важливо правильно вказувати сімейний стан і при наявності вписати дітей від попередніх шлюбів. Також оцінюється фінансове становище заявника та перспективи, які надає іммігранту грін-карта. Америка прагне приймати самостійних людей, здатних збільшити добробут держави. Під час інтерв’ю можливий розгляд і інших чинників, кожен випадок аналізується окремо.
На наступний день після успішного проходження співбесіди заявник оплачує імміграційну мито і забирає закордонний паспорт з проставленою візою, відкритої для особистого отримання ідентифікаційної грін-карти в Службі громадянства та імміграції в США. Виданий дозвіл на в’їзд дійсно протягом 6 місяців. Варто зауважити, що членам сім’ї не знадобиться віза. Грін-карта дозволяє перетинати кордон Сполучених Штатів всіма зазначеними в анкеті родичам переможця.

Також іммігранту видається запечатаний імміграційний пакет — Sealed Immigrant Packet, необхідний для перетину кордону. Роздруковувати конверт дозволено виключно офіцерові прикордонної служби.

Середній термін виготовлення пластикового посвідчення становить 2 тижні. Повний процес оформлення грін-карти може розтягнутися на більш тривалий період.

usa-green-card-1